کانون هنر زندگی آرام

شناسه ملی: 14012122280

کانون هنر زندگی آرام

شناسه ملی: 14012122280

حمایت از فعالیتهای کانون
شماره کارت
6037707000464523
شماره حساب بانک کشاورزی
‎1049677445
به نام
فرهنگی تبلیغی هنر زندگی آرام جیرفت

هیئت موسس
سرکار خانم مرسلپور
سرکار خانم رشیدی
آقای مقبلی
حجت الاسلام حمزه ای
حجت الاسلام مرسلپور
آقای دادگستر
کادر اجرایی
سرکار خانم رشیدی
سرکار خانم مرسلپور
حجت الاسلام افشارمنش
حجت الاسلام حمزه ای
حجت الاسلام شیبانی
حجت الاسلام سالاربارده
حجت الاسلام مرسلپور
جناب آقای سعیدی
حمایت از فعالیتهای کانون
شماره کارت
6037707000464523
شماره حساب بانک کشاورزی 
‎1049677445
به نام
 فرهنگی تبلیغی هنر زندگی آرام جیرفت

کانون هنر زندگی آرام از مهرماه ۱۴۰۰ با مجوز اداره تبلیغات اسلامی شهرستان جیرفت فعالیت خود را با تشکیل کارگروه های جمعیت و فرزندآوری، استعدادیابی و خلاقیت و سبک زندگی اسلامی آغاز کرد.

در ابتدا با جذب ۲۰ مبلغ از حوزه های علمیه امام صادق (ع) و الزهرا (س) سعی کردیم تا از توانمندی‌های آنها در جهت پیشبرد اهداف و برنامه های کانون بهره ببریم.

برای استعدادیابی و خلاقیت در دانش آموزان به مدارس حاشیه شهرها و روستاهای محروم شهرستان جیرفت می رویم تا با کشف استعدادهای نوجوانان آنها را نسبت به استعدادهایشان آگاه کنند.

همچنین در مناسبت های ملی و مذهبی به روستاهای محروم می رویم و برنامه های متنوع اجرا می کنیم به طور مثال تاکنون جشن های نیمه شعبان، پیروزی انقلاب اسلامی، عید مبعث را برگزار کرده ایم.

در کنار اجرای برنامه های مناسبتی سعی می کنیم کودکان، نوجوانان و جوانان را با مباحث دینی آشنا کنیم.

برای والدین نیز جلسات مشاوره فرزند پروری برگزار می کنیم و همچنین مشاوره های فردی نیز ارائه می دهیم.

همچنین کارگاه های مختلفی در زمینه سبک زندگی و مشاوره اسلامی، خلاقیت، سواد رسانه، فرزند پروری، قرآن برگزار نموده ایم.

روستاهای هدف ما مناطق محرومی هستند که تاکنون فعالیت های دینی و قرآنی در آنجا کمرنگ بوده است.

مبلغین و معلمین سرمایه های انسانی در حوزه دینی هستند، و یکی دیگر از برنامه های ما توانمندسازی مبلغین دینی است و برای آنها کارگاه های آموزشی برگزار می کنیم.

همچنین همیشه سعی کرده ایم برای خانواده طلاب و روحانیون گعده های طلبگی برقرار کنیم تا علاوه بر شادابی خانواده ایشان همفکری هایی پیرامون سبک زندگی اسلامی داشته باشیم.

یکی دیگر از برنامه های ما ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی است و به همین منظور تاکنون در هفته های متوالی در پارک ولیعصر غرفه معرفی کتاب راه اندازی کرده ایم و در کنار آن مشاوره دینی و خانواده  نیز ارائه می دهیم.

یکی دیگر از اهداف ما شناسایی نوجوانان نخبه است تا آنها را به نهادهای حمایت کننده معرفی کنیم و اکنون در حال رایزنی با بنیاد علمی نخبگان کشور هستیم.

یکی از راه های شناسایی استعدادهای کودکان و نوجوانان برپایی جشنواره های خلاقیت است که ما تاکنون جشنواره هایی مثل ساخت کاردستی با استفاده از مواد دور ریختنی را برگزار کرده ایم.

ترویج سبک زندگی اسلامی و توانمندسازی خانواده ها از سایر برنامه هایی است که دنبال می کنیم چرا که تحقق این مهم موجب کاهش آسیب های اجتماعی می شود.